четвер, 31 жовтня 2019 р.


У березні 2019 року в ЗЗСО №15 міста Новомосковська відбувся бієнале, на якому вчителі школи презентували свої проекти.


Флексагони - іграшка чи математична головоломка.

Шановні  колеги!  Вашій увазі хочу представити незвичайну геометричну іграшку – головоломку «флексагон»  - багатокутник, який гнеться. При виборі теми проекту мене зацікавило незвичайне слово «флексагон» а коли почали шукати інформацію, робити моделі  захопилися так, що важко вже зупинитися. Ми дізналися, що флексагони, як і багато інших дивовижних речей, були відкрито випадково у далекому 1939 році англійським аспірантом Артуром Стоуном, який навчався у Пристонському  університеті. Згинаючи смужки паперу, які він відрізав від американського нестандартного аркуша, він отримав незвичайний шестикутник, який мав сховані поверхні. Артур Стоун  з групою однодумців створили «флексагонний комітет» і розробили  теорію флексагонів, але вона не була опублікована повністю, війна розкидала друзів у різні боки.
Отже флексагони – це пласкі моделі зі смужок паперу, здатні складатися і згинатися певним чином. При складанні флексагона стають видимі ті поверхні, які були приховані, а ти,що були видимі, йдуть всередину.   Флексагони  відрізняються формою і кількістю схованих поверхонь. Їснують  два види флексагонів: тетрафлексагон і гексафлексагон. Перші мають форму квадратів, а другі – шостикутників. Більш за все нам сподобався об'емний  кільцевий флексагон, або флексор.
Флексагони і флексори – це не просто іграшка, це засіб математичного розвитку учнів. Розвивається просторова уява. Геометрія  як планіметрія і стереометрія стають зрозумілими вже в початковій школі.  Моделювання та створення флексагонів розвиває фантазію, творчість учня. За допомогою флексагонів можна вивчати цифри і букви, склад числа і таблицю множення. Узагальнювати і шукати невідповідності. Дуже корисні ці математичні іграшки в роботі з інклюзивними дітками – вони  роблять процес навчання цікавішим і різноманітнішим.
Флексори і флексагони можна подарувати друзям у якості сувеніра, вітальних листівок – трансформерів.  Можна зробити фоторамку якій не потрібна підставка. Велике застосування флексагони знайшли у дизайнерському мистецтві, тому що цикл перегинань цікавий при створенні  меблів трансформерів, диванів, кресел, стільців та інше. Механизми подвійного шарнірного з'єднання   використовуються  в телефонах, планшетах.
Незвичайне застосування флексагонів у шпаргалки. Написавши на його сторонах формули, або правила,можна вивернути флексагон звичайно розмальованими сторонами назовні. Такий флексагон можна повісити на шию, як кулон, а в нужний момент розгорнути. Цікаво знаходити все нові і нові ідеї цих чудових геометричних іграшок.



Майстер - клас."Флексагони і флексори"









Немає коментарів:

Дописати коментар

        На початку листопада відбулося чергове засідання методичного об`єднання вчителів природничо - математичного циклу, на якому були роз...